7.1 C
Trabzon
Perşembe, Aralık 8, 2022
Çaykara’da yöresel gıda ürünleri dükkanı açıldı

Çaykara’da yöresel gıda ürünleri dükkanı açıldı

0
2256

Bitkisel, yöresel ve hayvansal ürünlerinin bir araya getirildiği Çaykara Yöresel Ürünler Mağazası hizmete girdi.

Hasan Çelik’in sahibi olduğu Çaykara Yöresel ürünler dükkânı Çaykarada elde edilen doğal hayvansal ve bitkisel ürünleri müşterilerinin tüketimine sunmayı hedefliyor. Çaykarada yetişen Köy yumurtasından tereyağına kadar, Likarba reçelinden kestane balına kadar, dağ çileği reçelinden incir reçeline kadar, Mahallelerde yetişen üzüm, kara üzüm, karayemiş, elma, armut kiraz, ceviz, fındık vb. gibi doğal meyveleri ve besin maddelerinin satışını yapacak

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Hasan Çelik amacının doğal yollardan elde edilen besinleri vatandaşlardan satın alarak ilçe halkına ve dışarda yaşayan Çaykaralılara 360 gün boyunca sunmak olduğunu söyledi.

Açıklamasına devam eden Hasan Çelik “Çaykara Yöresel Ürünler olarak amacımız; müşterilerimizin doğal ürün almasını ve doğal yollardan sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmaktır. Yöremizde bulunan ve bir türlü pazara sunulamayan kültürel ürünler ve şifalı otları da müşterilerimizle buluşturmak istiyoruz.

Müşterilerimiz yaylalarda yetişen likarba, böğürtlen, kuşburnu, yayla çileği reçellerini ve marmelatlarını bizde bulabilecekler. Köylümüzün ürettiği her türlü ürünü satın alıp üretimi teşvik ederek ekonomiye katkıda bulunmak amaçlarımızdandır.

Özellikle tereyağı konusunda müşterilerimizin endişelerini gidermek, onların doğru ürün almalarını ve tüketmelerini sağlayacağız.

Bal konusunda ise ; gerçek ve doğal balı güvenerek almalarını sağlamak için kendi ürünüm ve test ederek almış ş olduğum balları güvenilir şekilde müşterilerimize sunacağız.

Gerçek köy yumurtası üretimi yapıyorum. Ürettiğim köy yumurtalarını müşterilerimizin tüketimine sunacağım. Mısır unu, yarma mısır (korgot) arpa yarması, haşil unu ıhlamur çayı, yayla çayı gibi ürünler ile bunun yanında değişik bölgelerden doğal ve el ürünlerini de müşterilerimizle buluşturacağız.

Bu doğal ürünleri hem yerli müşterilimize hem de gurbetteki hemşerilerimize istekleri halinde ulaştıracağız” dedi