7.1 C
Trabzon
Perşembe, Aralık 8, 2022
Çaykara´da Yangın: 9 Hayvan Telef Oldu

Çaykara´da Yangın: 9 Hayvan Telef Oldu

2717
0
Çaykara´da Yangın: 9 Hayvan Telef Oldu
Çaykara Çambaşı Mahallesinde ahşap evde başlayan yangın sonucu 7 büyük baş ve 2 küçükbaş hayvan telef oldu.

Çaykara-Çambaşı Mahallesinde Ahmet Aydın´a ait tamamen ahşap evde, sabaha karşı 04.00 sıralarında meydana gelen yangında 7 büyükbaş ve 2 küçükbaş olmak üzere toplam 9 baş hayvan telef oldu.

Edinilen bilgiye göre Çambaşı Mahallemizde ikamet eden Ahmet Aydın´a ait içinde tamamen hayvanların barındığı ahşap evde sabaha karşı 04:00 sularında yangın çıktı. Çok kısa sürede büyüyen yangında ev tamamen kül oldu. Yangına gece olması nedeniyle çok fazla müdahale edilemedi. Evin ahırında yaşayan 7 büyükbaş ve 2 küçükbaş hayvan telef oldu.

Çambaşı Mahallesi Muhtarı Nihat Kaplan´ın Büyükşehir belediyesine ait ve Çaykara´da bulunan itfaiyeye araması sonucu kısa sürede İtfaiye aracı Çambaşı Mahallemize ulaştı. İtfaiye olay yerine geldiğinde ev tamamen kül oldu. Sadece soğutma çalışmalarına katıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

BÜYÜK FACİA ÖNLENDİ

Bilindiği gibi Çambaşı Mahallemizde evler birbirine çok yakın.Bu durum ise yangın esnasında yangının diğer evlere sıçraması ihtimali oldukça yüksek.Ancak Çambaşı Mahallesi halkımızın olağan üstü büyük gayretleri ile yangının diğer evlere sıçraması önlenmiş oldu.

Çaykara Gündem ailesi olarak Çambaşı Mahallemize ve de ev sahibi Sevgili Ahmet Aydın a geçmiş olsun Dilek´lerimizi iletiyoruz.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi