7.1 C
Trabzon
Perşembe, Aralık 8, 2022
Çaykara’da su aboneliği işlemleri uzatıldı

Çaykara’da su aboneliği işlemleri uzatıldı

0
2053

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçme suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(TİSKİ) tarafından Çaykara ve mahallelerinde(köylerinde) abone işlemlerine yoğun müracaattan dolayı 15 Kasım’a kadar uzattı.

TİSKİ tarafından yapılan açıklamada  Abone işlemlerinin 31 Ekim tarihine kadar ücretsiz gerçekleştirileceğini ifade etmiştik. Ancak abone işlemlerine yoğun ilgi var. 4. Bölge Şube Müdürlüğü Çaykara Şefliği her gün 100 aboneye randevu vermesine rağmen günlük işlemlerin 150 kişiyi bulduğu, abonelik için müracaat eden hiçbir vatandaşın ise abone olmadan geri gönderilmediği ifade edilerek  su aboneliğine yoğun müracaattan dolayı abonelik işlemlerinin 15 Kasım gününe kadar uzatıldığı açıklamasında bulunuldu.

15 Kasım 2016 tarihinden sonra abonelik işlemlerini yaptırmak isteyenlerden ise abonman ücreti tahsil edileceği, abone olmayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi.

Trabzon’un Büyükşehir olmasını sağlayan 6360 Sayılı Kanun gereği beş yıl süreyle mahalleye dönüşen eski köylerde su kullanım ücretleri ilçe ve il merkezindeki metreküp fiyatının dörtte biri oranında uygulanacak. TİSKİ merkezi yerlerde suyun metreküp bedelini 2.60 TL olarak belirledi. Mahalleye dönüşen köylerde bu fiyatın dörtte biri uygulanacak.

Abone işlemi yaptırmak için gerekenler:

Abone olunacak adrese ait bir elektrik faturası

Bir adet su sayacı(satın alınacak)

Kimlik

Açık adres bilgileri

Yukarıdaki malzeme ve belgeleri tamamlayanlar Çaykara terminali karşısında bulunan Çaykara Şube Şefliğine müracaat ederek abonelik işlemlerini yaptırabilecekler. 15 Kasım tarihine kadar işlemlerden herhangi bir bedel alınmayacak.

caykara-logo