7.1 C
Trabzon
Perşembe, Aralık 8, 2022
Çaykara Tarihi Kitabı Çıktı

Çaykara Tarihi Kitabı Çıktı

2868
0
Çaykara Tarihi Kitabı Çıktı
İbrahim Tuncer tarafından kaleme alınan “Coğrafyası ve Belgeleriyle Çaykara Tarihi” adlı kitap piyasaya çıktı.

Son dönemlerde Çaykara ve ötesi adı altında çıkardığı Çaykara ve Dernekpazarı Nüfus defteri kitaplarıyla gündeme gelen ve Çaykara ile ilgili birçok kültürel çalışmalara devam eden Çaykaralı hemşerimiz İbrahim Tuncer, ilçemiz kültürüne katkı sunmaya devam ediyor. Uzun süreden beri yaptığı araştırmalar çerçevesinde  “Coğrafyası ve Belgeleriyle Çaykara Tarihi” adlı kitabı tamamlayarak piyasaya sürdü.

Bu kitapta üç bin yıllık Çaykara tarihini, coğrafyaya ilk yerleşiminden günümüze kadar gelen, İslamiyet öncesi ve sonraki yaşamı, Çaykara insanının vatanına hizmet yolunda çektikleri zorlu mücadeleyi ve yaşanan inanılmaz anıları belgelerle bulacaksınız. Bölgemize ait birçok kültürel çalışmalara devam eden Tuncer, kurduğu Çaykara Kültür Sanat ve Yayıncılık şirketi ile önümüzdeki günlerde değişik konular işleyen kitaplari piyasaya çıkaracak.

Çaykara Gündem Gazetesi olarak yaptığı çalışmalar ve Yöremiz kültürüne inanılmaz katkılar sunan İbrahim Tuncer´i tebrik eder. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Kitap için iletişim

TLF: 0212 631 32 33

Gsm:0534 635 40 40